Loděnice Vyšší Brod

Od května do září nás najdete v půjčovně ve Vyšším Brodě.

Tel.: +420 731 410 080

V obdobích před a po hlavní turistické sezoně nemusí být loděnice otevřena po celý den, nicméně telefonem je vždy k sehnání někdo, kdo Vás obslouží. Proto svůj příjezd raději ohlašte předem.

Příjezd autem

Z vyšebrodského náměstí rovně dolů ulicí 5. května. Po asi 800m jízdy dojedete k číslu 1. Je to starý bílý dům s eternitovou střechou. Kdysi tady bývala vorařská hospoda. Ještě o 50 m dál je malé parkoviště pod klášterem, kde dobře zaparkujete za mírné ceny. Součástí půjčovny je také malé občerstvení – Kiosek Pod lávkou. Máme tady Regenta 11° a točenou malinovku.

Loděnice Vyšší Brod

Pokud jste přijeli vlakem a jste na tábořišti, nevadí. Vybrané lodě Vám můžeme zdarma přistavit do kempu. Nebo pro Vás a Vaše věci přijedeme a přivezeme Vás k nám. Je tu přece jen víc klidu k sbalení se na vodu, než v kempu.

Popis z vody

Pokud vyplujete z tábořiště Pod Hrází, máte to jen asi 700m. Zastavte těsně za lávkou pro pěší na pravém břehu řeky, 300 m před prvním vyšebrodským jezem, je to říční kilometr 318,3. Přes vodu na levém břehu máme hospodu U Hastrmana, ale v našem kiosku, který je součástí půjčovny, je také dobře. Tak dobře, že u nás spousta vodáků nabere velké zpoždění a mnozí mají problém, vůbec odplout dál.

GPS: 48°37'16.286"N 14°18'38.555"E

mapka Vyšší BrodLoděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod© cesta-sports.cz - 2015