Loděnice Vyšší Brod

Od května do září nás najdete v půjčovně ve Vyšším Brodě.

Tel.: +420 731 410 080

V obdobích před a po hlavní turistické sezoně nemusí být loděnice otevřena po celý den, nicméně telefonem je vždy k sehnání někdo, kdo Vás obslouží. Proto svůj příjezd raději ohlašte předem.

Příjezd autem

Z vyšebrodského náměstí rovně dolů ulicí 5. května. Po asi 800m jízdy dojedete k číslu 1. Je to starý bílý dům s eternitovou střechou. Kdysi tady bývala vorařská hospoda. Ještě o 50 m dál je malé parkoviště pod klášterem, kde dobře zaparkujete za mírné ceny. Součástí půjčovny je také malé občerstvení – Kiosek Pod lávkou. Máme tady Regenta 11° a točenou malinovku.

Loděnice Vyšší Brod

Pokud jste přijeli vlakem a jste na tábořišti, nevadí. Vybrané lodě Vám můžeme zdarma přistavit do kempu. Nebo pro Vás a Vaše věci přijedeme a přivezeme Vás k nám. Je tu přece jen víc klidu k sbalení se na vodu, než v kempu.

Popis z vody

Pokud vyplujete z tábořiště Pod Hrází, máte to jen asi 700m. Zastavte těsně za lávkou pro pěší na pravém břehu řeky, 300 m před prvním vyšebrodským jezem, je to říční kilometr 318,3. Přes vodu na levém břehu máme hospodu U Hastrmana, ale v našem kiosku, který je součástí půjčovny, je také dobře. Tak dobře, že u nás spousta vodáků nabere velké zpoždění a mnozí mají problém, vůbec odplout dál.

GPS: 48°37'16.286"N 14°18'38.555"E

mapka Vyšší BrodLoděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod Loděnice Vyšší Brod

© cesta-sports.cz - 2015