FAQ
Chceme do Vyššího Brodu přijet vlastními auty. Je možnost je někde zaparkovat?

V každé pobočce sítě Cesta je většinou dobrá možnost zaparkovat buď přímo v našem areálu nebo v jeho blízkosti. Často je tato služba zcela bezplatná, někde za poplatek, který se liší místo od místa. Nejlépe zaparkujete zdarma v našem areálu ve Zlaté Koruně v oplocené zahradě, odtud Vás vyvezeme nahoru proti proudu a Vy už pak jen pohodlně splouváte ke svému autu nebo až do Boršova, odkud Vás zase můžeme přivézt.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Zrušení objednávky.

V případě zrušení objednávky do zaplacení zálohy z jakéhokoli důvodu se nehradí žádné storno poplatky. Pokud již záloha byla uhrazena je potřeba vždy co nejdříve nás informovat o tom, že objednávka se ruší. Pokud je to 30 a více dní před vyplutím nebo se nám podaří tyto lodě dát jinému zákazníkovi - peníze Vám vracíme. Pokud ne - záloha se nevrací. Lze se domluvit na jiném volném termínu se započítáním již zaplacené zálohy.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jak je to se stornem v případě, že začne pršet a my předčasně ukončíme plavbu?

Za počasí neručíme, jeho hodnocení je navíc subjektivní. Abychom se vyhnuli problémům s výkladem nějakých složitých pravidel, nevracíme v případě předčasného ukončení plavby nic. Jedině v případě zvýšeného stavu vody(2. SPA), kdy je splutí nebezpečné, vracíme 100% zálohy. Dnes sice oblíbené a rozšířené raftové čluny usnadní splutí i za vyšší než optimální vody, ale vyšší stabilita nafukovacích člunů na velkou vodu nestačí, není-li doplněna zkušenostmi posádky a její schopností loď v proudu dobře pohánět a řídit. Dosáhne-li stav vody v řece 1. stupně povodňové aktivity (SPA), označovaného jako "bdělost", nemají málo trénovaní vodáci na plavbu ani pomýšlet. Při dosažení 2. SPA je zákonem zakázaná plavba všem plavidlům, a tedy i vodákům, jakkoliv zkušeným. A to je i moment, kdy Vám vrátíme poměrnou část ceny.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jsme úplní začátečníci a chceme si zapůjčit raft pro 4 osoby. Kolik se na něj vejde věcí?

Na raft pro 4 osoby se pohodlně vejdou 2 až 4 barely. Problém je zde však spíše s váhou než s místem (záleží na tom, kolik váží dohromady posádka). Pokud je raft přetížený, špatně se ovládá, dře o dno a ničí se. Proto pokud jedete v šesti lidech je lépe použít na dopravu zavazadel doprovodný vůz a jet jen nalehko bez bagáže.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Co se stane v případě, že nám raft praskne? Kolik zaplatíme? Co když nám ho ukradnou?

Při převzetí raftů Vás seznámíme s tím, jak s čluny zacházet. V případě, že člun poškodíte, vyměníme Vám ho podle možnosti v nejbližší loděnici nebo Vám ho za úplatu dovezeme. Vy zaplatíte náklady na jeho opravu u výrobce.

Za ztracený či neopravitelně zničený materiál účtujeme následující položky:
Plastová loď: 15 000.-Kč
Raft Colorado 450 - Gumotex : 28 000.-Kč
Nafukovací člun Pálava : 15 000.-Kč
Plovací vesta: 700.-Kč
Pádlo : 500.-Kč
Konev/sud 50L : 500.-Kč
© cesta-sports.cz - 2015